İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Çavdarhisar'da 'Dünya Pİ Günü' etkinliği

Ünlü matematik sabiti ‘Pİ’ sayısını tanıtmak ve matematiği öğrencilere eğlenerek öğretmeyi hedefleyen ’Dünya Pİ Günü’ kapsamında Çavdahisar Ortaokulu’nda etkinlikler düzenlendi.

Ünlü matematik sabiti ‘Pİ' sayısını tanıtmak ve matematiği öğrencilere eğlenerek öğretmeyi hedefleyen 'Dünya Pİ Günü' kapsamında Çavdahisar Ortaokulu'nda etkinlikler düzenlendi.


kinliğe Pi sayısının tarihi ve değeri hakkında bilgi verilmesiyle başlandı. Matematik kulübü öğrencileri, bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen irrasyonel matematik sabiti Pi'nin ispatını da yaptı. Daha sonra Dünya Pİ Günü tarihi olan 14 Mart'ı temsilen 3 ve 14 rakamları ile ilgili okulda duvar süslemeleri yapıldı. Matematik Öğretmeni Özge Aktay tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler 3 ve 14 ü simgeleyen pasta ve kurabiyeler yapıp ilginç bir etkinliğe imza attılar.


Çavdarhisar Ortaokul Müdürü Ahmet Yalçın, yaptığı açıklamada, ''Öğrencilerimiz ve Matematik Öğretmenimiz Özge Aktay'a Dünya Pİ Günü kutlmaları adı altınta oluşturdukları bu farkındalıktan dolayı teşekkür ediyorum'' diye konuştu.(YD-EFE)

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.