İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

'Büyük Taarruz' bisikletçileri Salihli'ye ulaştı

Afyonkarahisar Kocatepe’den 26 Ağustos’ta başlayan ’Büyük Taarruz Bisiklet Turu’na katılan bisikletçiler, Manisa’nın Salihli ilçesine ulaştı.

Afyonkarahisar Kocatepe'den 26 Ağustos'ta başlayan 'Büyük Taarruz Bisiklet Turu'na katılan bisikletçiler, Manisa'nın Salihli ilçesine ulaştı. Bisikletçilerin turu, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 9 Eylül'de İzmir'de tamamlayacak.


Güzergah üzerindeki şehit mezarlarında anma töreni düzenleyen bisikletçiler, Salihli'de de Şehitlik Anıtı'na giderek, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu. Büyük Taarruz Bisiklet Grubu üyelerinin tümünün gönüllü olduğunu belirten Osman Kutlu, turun her ne kadar bisikletle yapılsa da asıl amaçlarının Büyük Taarruzu anmak ve anlatmak olduğu söyledi. Turun 9 Eylül'de İzmir'de sona ereceğini belirten Kutlu, “Afyon Kocatepe'den çıktığımız andan itibaren ordumuz hangi gün, hangi saatte nerede ise oradan geçiyoruz. Asıl amacımız unutulmuş olan büyük taarruzun kahramanlarını yerinde ve doğru şekilde nesi nesillere anlatmak ve aktarıp farkındalık oluşturmaktır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.