İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Akdeniz'de 63 okulun bakım, onarım ve çevre düzenlemesi yapıldı

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz’de 63 okulun bakım, onarım, yenileme ve çevre düzenleme çalışması yapıldı.

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz'de 63 okulun bakım, onarım, yenileme ve çevre düzenleme çalışması yapıldı.


Akdeniz Belediyesi Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Çevre Koruma ve Kontrol müdürlüklerine bağlı teknik ekipler tarafından ilçe sınırları içinde yürütülen çalışmalarda, 63 okulun bakım, onarım, yenileme, boya ve badana, peyzaj düzenleme ve temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışmalar kapsamında, bazı okullarda çevre ve yol düzenlemesi yapılırken, kimi okulların koruma duvarı ve bordürleri yenilendi. Bazı okulların ise duvarlarına tel montajı çekilip, korkulukları tamir edildi. Ekipler, bazı okullarda Atatürk büstleri ve bayrak gönderlerinin yanı sıra okul mescitlerini de yenilerken, ihtiyaç duyan kimi okulun bahçesine basketbol potası montajı yaptı, okul avlularını betonla kapladı, çeşme ve tuvaletleri yeniledi.


Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, beraberinde ilçe şube müdürleri ile birlikte Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk'u makamında ziyaret ettiler. Şimşek, eğitim süreci ve eğitim kurumlarına, yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yeni binasına katkılarından dolayı Başkan Pamuk'a teşekkür etti.


Ziyaretleri ve hediyelerinden ötürü heyete teşekkür eden Başkan Pamuk ise eğitim ve öğretime özel bir önem verdiklerinin altını çizdi. Eğitim ortamının, öğrencilerin başarısında çok önemli bir etken olduğunu da vurgulayan Pamuk, "Çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, onlara daha nezih, temiz ve düzenli bir eğitim-öğretim ortamı hazırlayıp, eğitimde çıtamızın yükselmesini sağlamak hepimizin en önemli görevidir. Akdeniz Belediyesi olarak, çocuklarımızın, sağlıklı ortamda eğitim alabilmeleri amacıyla el değmedik okul bırakmayacağız. Eğitim yuvalarına yönelik hizmet ve desteğimiz, belediyemizin imkanları ölçüsünde ve kesintisiz bir şekilde devam edecektir” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.