İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Muğla Büyükşehirden sanata ve sanatçıya destek

Türkiye’de bünyesinde Konservatuvar bulunan ender belediyelerden biri olan Muğla Büyükşehir Belediyesi sanata ve sanatçıya verdiği desteği arttırarak devam ettiriyor.

Türkiye'de bünyesinde Konservatuvar bulunan ender belediyelerden biri olan Muğla Büyükşehir Belediyesi sanata ve sanatçıya verdiği desteği arttırarak devam ettiriyor. 2015 yılından bu yana vatandaşlara verilen konservatuvar eğitimleri aralıksız olarak sürüyor.


2019-2020 eğitim-öğretim yılında da vatandaşlara sanatsal eğitimler vermeye devam edecek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapılan törenle açıldı. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Dansları, Tiyatro ve Bale dallarında eğitim veren Konservatuvarda bu güne kadar 632 öğrenci yararlanırken 76 öğrenci başarıyla mezun oldu.


Açılış konuşmalarından sonra konservatuvar eğitmenleri tarafından hazırlanan Bale Gösterisi, Türk Halk Dansları Gösterisi ve Türk Halk Müziği dinletisi açılışa katılan izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.