" /> " />

İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bdp'den Hasta Tutuklular İçin Eylem

" width="780" height="429" alt="">

BDP Siverek İlçe Teşkilatı tarafından, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü hastaların serbest bırakılması amacıyla basın açıklaması düzenlendi.BDP…

BDP Siverek İlçe Teşkilatı tarafından, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü hastaların serbest bırakılması amacıyla basın açıklaması düzenlendi.
BDP Siverek İlçe Teşkilatı; BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın katılımıyla Şirinkuyu Seçim Bürosu'nu açtı. Ardından Lise Caddesi'nden Hürriyet Caddesi'ne doğru sloganlarla yürüyen grup, cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü hastaların serbest bırakılması amacıyla Lezgo'nun Parkı önünde bir basın açıklaması düzenledi.
Okunan basın açıklamasında cezaevindeki hasta tutuklulara dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:
“Cezaevlerinde bulunan hasta tutuklu ve hükümlü siyasi tutuklular günbegün ölüme yaklaşıyorlar. Dışarıda olan bizler, kamuoyu, siyasi iktidar, muhalefet ve sivil toplum örgütleri tüm sessizliğiyle ölümü bekliyorlar. Vicdanımızı kaybetmiş bir topluma dönüşmüşüz. Her gün ölümler yaşanırken gösterilen tepkiler yetersiz kalmaktadır. Artık bu sessizliğe bir son vermek için burada toplanmış bulunmaktayız. Son dönemlerde tabutları cezaevlerinden çıkardığımız yoldaşlarımız oldu. Bu ölümlere dur demek için elimizi vicdanımıza koyup, yapılması gereken neyse en üst düzeyde gerçekleştirmeliyiz.”
Basın açıklamasının ardından BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, cezaevlerindeki tutuklular hakkında izlenimlerini anlattı.
Eylem oturma eylemi ile sona ererken, toplanan grup da olaysız bir şekilde dağıldı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.