İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Malazgirtli öğrencilerden Mehmetçiğe 'ay yıldızlı' destek

Muş’un Malazgirt ilçesinde ortaokul öğrencileri, ay yıldız koreografisi oluşturarak Afrin’deki Mehmetçiğe destek verdi.

Muş'un Malazgirt ilçesinde ortaokul öğrencileri, ay yıldız koreografisi oluşturarak Afrin'deki Mehmetçiğe destek verdi.


1071 İmam Hatip Ortaokulunda eğitim gören yaklaşık 500 öğrenci, Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtı'na destek amacıyla okulun bahçesinde ay yıldız koreografisi oluşturdu. Beden eğitimi öğretmeni Boran Karataş yönetiminde oluşturulan koreografide 500 öğrenci ile 4 öğretmenin yer aldığını ifade eden Okul Müdürü Bekir Çelebi, "Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan şehit askerlerimize, şehit askerlerimizin ailelerine, özel hareket polislerimize ve canımız olan tüm askerlerimize armağan ediyoruz" dedi.


Beden eğitimi öğretmeni Boran Karataş da vatan, millet, bayrak ve devlet sevgisini çocukların gönlüne işlemeyi, onlara bu duyguyu kazandırmayı amaçladıklarını dile getirerek, koreografinin büyük beğeni aldığını söyledi.


Ali Biçer isimli öğrenci, "Biz bu gösteride vatanımızı ve milletimizi ne kadar çok sevdiğimizi herkese göstermek istedik. Gösterimiz, inşallah ulusal kanallarda ve gazetelerde yayınlanır. Bizler Afrin'deki Mehmetçiklerimizle gurur duyuyoruz. İnşallah onlar da bizimle gurur duyar” ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.