İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Malazgirt'te Ramazan pidesine yoğun ilgi

Muş’un Malazgirt ilçesinde fırın işletmeciliği yapan esnaf, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pide ekmeği sayesinde işleri iki katına çıktı.

Muş'un Malazgirt ilçesinde fırın işletmeciliği yapan esnaf, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pide ekmeği sayesinde işleri iki katına çıktı.


Malazgirt'te fırın işletmeciliği yapan İsmet Dursun, pidenin halkın çokça tercih ettiği bir ekmek çeşidi olduğunu söyledi. Dursun, "Hayırlısı ile bolluk bereket ayı olan Ramazan ayına girdik. Biz fırıncılar için Ramazan ayının ayrı bir önemi var. Ramazan dolayısıyla işlerimiz iki katına çıkıyor. Özellikle Ramazan ayında pideye daha fazla bir rağbet var. İnsanlar iftardan kısa süre önce gelip sıcak sıcak çıkan pideleri alıyorlar. Hal böyle olunca, biz de vatandaşa pide yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ramazan ayı sayesinde işlerimiz iki katına çıktı. Bizde fırın işletmecileri olarak halkımıza daha iyi hizmet vermek için gece gündüz durmadan çalışıyoruz" dedi.


33 yıllık bir fırıncılık geçmişi olduğunu söyleyen Dursun, "Çalıştığımız iş yeri yaklaşık 33 yıllık bir geçmişe sahiptir. Eğer müşterilerimize o güveni vermeseydik, bu kadar yıl buradan ekmek çıkaramazdık. Ramazan pidesi geçmişten beri sofralarımızı süsleyen temel gıdalarımızdan biridir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.