İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Öğrenciler kitap okuma etkinliği düzenledi

Ordu’nun Ünye ilçesinde Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri kitap okuma konusunda dikkat çekmek için etkinlik düzenledi.

Ordu'nun Ünye ilçesinde Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri kitap okuma konusunda dikkat çekmek için etkinlik düzenledi.


Okulun bahçesinde düzenlenen etkinliğe okulun yaklaşık 730 öğrenciler ile 50 öğretmen katıldı. Ağaçların gölgesinde ve yeşil alan içerisinde kitap okuyan öğretmen ve öğrenciler okumanın önemine dikkat çekerek farkındalık oluşturdu.


Öğrencilerin kitap okumayı alışkanlık haline getirmesinin önemine vurgu yapan okul müdürü Mustafa Bilgin," Biz okulumuzda okuma kültürünün oluşması,okuma bilincinin toplumun her kesiminde yaygınlaşmasını amaçladık. Sonuçta okuyan veya okuduğunu anlayan, düşünen, sorgulayan, problemlere çözüm önerileri getirme becerileri gelişmiş öğrenciler bu ülkenin kazanımı olacaktır. Ayrıca toplumumuzda kitap okuyan insanlar çoğaldıkça, kültürel gelişme gerçekleşir, eğitim seviyesi yükselir. Eğitim seviyesi yükseldikçe bilinçli, doyumlu, mutlu yaşayan insanların sayısı artar. Bu öyle bir süreçtir ki eğitim insanı geliştirirken insan da eğitimi geliştirir. Eğitimin temel aracı ise kitaptır. Kitap okumayı sevmek, okuma alışkanlığı kazanmak bu anlamda toplumun geleceği için çok önemlidir" dedi.


Etkiliğin sonunda ise öğretmen ve öğrenciler okudukları kitapları konularını birbirlerine anlattı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.