İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İhtiyaçları olduğu halde elbiselerini bağışladılar

Siirt Ebul Vefa İmam Hatip ve İnönü Ortaokullarında eğitim gören 4 öğrenci, ihtiyaç sahibi aileler için diğer öğrencilerden topladıkları kıyafetleri, Siirt Belediyesi yetkililerine teslim etti.


Ebul Vefa İmam Hatip ve İnönü Ortaokullarında okuyan Dilan Azgar, Neslihan Yıldız, Firdevs Arslan ve Meryem Teymur adlı öğrenciler yardıma muhtaç aileler için okulda yardım kampanyası başlattı. Okulda sınıfları gezen dört arkadaş, sınıflarda organize ettikleri projeyi anlatı. Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için toplanan kıyafetlerin Siirt Belediyesi'nin Hayır Çarşısında dağıtılması için belediyeden gelen yetkililere teslim edildiği belirtildi.


Okudukları okulda başlatmış oldukları yardım kampanyası çerçevesinde topladıkları kıyafetleri yetkililere teslim etmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen 7. sınıf öğrencisi Dilan Azgar, bu yardım kampanyasını 4 arkadaşıyla birlikte organize ettiğini belirterek, kimsesiz ve yardıma muhtaç insanlara kıyafet yardımında bulunmak istediklerini dile getirdi. Azgar, “Başlattığımız projede kimsesiz, yardıma muhtaç vatandaşlar için arkadaşlarımla birlikte kıyafetleri topladık. İhtiyaç sahibi aileler için yardım toplamak istediğimizi okulda bütün sınıfları gezerek anlattık. Okuldaki öğrenci arkadaşlarımızda bizlere bu projede destek oldu. Rehberlik hocamız da bizleri belediyeye yönlendirdi. Belediyeye giderek projemizi anlattık. Belediye yetkilileri de bu projemizden çok memnun oldu. Bizleri tebrik ettiler. Topladığımız kıyafetleri Siirt Belediyesine teslim ettik. Diğer okullarda okuyan öğrencilerde yardıma muhtaç insanlar için bu tür projelerde yer alsınlar. Çok sevap kazanacaklar” dedi.


Projede yer alan öğrencilerde Firdevs Arslan ise, “Belediye yetkilileri topladığımız kıyafetleri, belediye binasında bulunan Hayır Çarşına teslim etmemizi söyledi. Bu kıyafetleri öğrenciler arasında topladık. Giymediğimiz kullanmadığımız, temiz kıyafetleri kimsesiz vatandaşlara vermek istedik” ifadelerini kullandı.


Yardıma muhtaç öğrencilerin böyle bir kampanya başlatmasının kendilerini duygulandırdığını söyleyen İnönü Ortaokulu Müdür Yardımcı Dündar Aktaş, çoğu öğrencilerinin yardıma muhtaçken, özveriyle çalışıp bu kadar kıyafeti bir arada biriktirip, durumu kendilerinden daha kötü olan yardıma muhtaç insanları düşünüp yardımda bulunmalarının örnek bir davranış olduğunu söyledi. Aktaş, “Öğrencilerimiz bizim yanımıza geldiklerinde biz seve seve karşıladık. Bu duruma çok sevindik. Belediyemizle irtibata geçtik. Onlarda sağ olsunlar bu konuda bizlere yol gösterip destek oldular. Öğrencilerimiz bu kıyafetleri kısa bir sürede topladılar. Destek olan öğrencilerimize, müdürümüze, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Belediyemize ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü işin toplama kısmından sonrasını onlar devraldı. İnşallah bu çalışma diğer okullarda okuyan öğrencilerimize de örnek olur. Bu tür projeler devam eder” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.