İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Siirt'te devlet destek verdi, çiftçiler bağ ve bahçelere indi

Siirt’in kent merkezine bağlı Bayraktepe köyünde havaların ısınması ile birlikte çiftçiler devletin vermiş olduğu destekle bağ ve bahçelere inerek traktörle toprağı kazıp tohumları toprakla buluşturdu.

Siirt'in kent merkezine bağlı Bayraktepe köyünde havaların ısınması ile birlikte çiftçiler devletin vermiş olduğu destekle bağ ve bahçelere inerek traktörle toprağı kazıp tohumları toprakla buluşturdu.


Dünyada ve Türkiye'de korona virüs salgını ile mücadele sürerken çiftçiler, devletten aldıkları destekle bağ ve bahçelere inerek çalışmalara başladı. Devletin vermiş olduğu desteklerden memnun olduklarını belirten çiftçilerden Abdullah Şehitoğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da bağ ve bahçelerini sürerek tohumları toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Şehitoğlu, “Baharın gelmesiyle ekinlerimizi toprakla buluşturduk. Önce toprağı kazdık sonra korona virüs tedbirleriyle ekinlerimizi ektik. İnşallah yaza doğru meyvesini de yiyeceğiz. Her yıl ektiğimiz gibi bu yılda ekinlerimizi ektik. Devletin vermiş olduğu desteklerden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin inşallah" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.