İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Uludereli öğrencilerden Mehmetçiğe asker selamlı destek

Şırnak’ın Uludere ilçesinde eğitim gören öğrenciler, Suriye’nin İdlib bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan 34 askeri, Türk bayrağı önünde asker selamı vererek andı.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde eğitim gören öğrenciler, Suriye'nin İdlib bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan 34 askeri, Türk bayrağı önünde asker selamı vererek andı.


Uludereli öğrenciler, İdlib'de rejim askerleri tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit olan 34 askeri unutmadı. Uludere merkez, belde ve köylerinde okuyan 10 bin 40 öğrenci, askerlere vefa borcunu ödemek için Türk bayrağı önünde saygı duruşunda bulunup asker selamı vererek dua okudu.


Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mikail Demirtaş, vatana vefalarının bayrağa ve geleceğe ise borçlarının olduğunu söyledi. Demirtaş, "Her zaman, her yerde, her koşulda daima Mehmetçiğin yanındayız. İdlib'de şehadete eren şehitlerimiz için bugün bayrak töreninde 10 bin 407 öğrencimizle vefa burcumuzu ödemek amacıyla selama durduk, ruhlarına Fatiha okuduk. Öğrencilerimize sıra, masa, tahta olmadan yaşayabilir ama vatansız asla girişiyle derse başladılar. Vatan uğruna can verenlere selam ve dua ile" dedi.


Uludere'deki okullarda şehitlerin fotoğraflı girişlere asıldı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.