İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Tekirdağ Şehir Hastanesi inşaatı başladı

2019 yılında bitmesi planlanan 480 yataklı, 128 poliklinikle hizmet verecek Tekirdağ Şehir Hastanesinin inşaatına başlandı.


Tekirdağ Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel, Tekirdağ Şehir Hastanesinin inşaatına başlandığı müjdesini verdi. İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir ile beraber inşaat sahasını gezen Yel müteahhit firma yetkililerinden Şehir Hastanesi inşaatı ile ilgili bilgi aldı.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan Mustafa Yel, “Tekirdağlı hemşehrilerimizin özlemle bekledikleri Şehir Hastanemizin inşaatı başladı. 2019 Yılı sonunda bitmesi planlanan hastanemizin Tekirdağlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.


Sağlık Bakanlığının kamu özel ortaklığı modeli ile Türkiye'nin birçok şehrinde gerçekleştirdiği tam teşekküllü hastanelerden birisi olacak olan Tekirdağ Şehir Hastanesi, 480 yataklık kapasitesi ile bölgenin en büyük hastaneleri arasında yer alacağını ifade eden Yel, ”Toplam 171 bin 609 metrekare inşaat alanına sahip olacak Tekirdağ Şehir Hastanemiz inşallah faaliyete geçtiğinde 128 adet poliklinik,16 adet ameliyathane, 50 bin metrekare kapalı otopark alanı, bin 660 araçlık otopark kapasitesine sahip olacaktır. Sağlık Bakanlığı şartnamelerine uygun olarak en yeni teknoloji ve ekipmanlar ile donatılacak olan Şehir Hastanemiz güçlü altyapının yanı sıra dijital teknolojilerle de desteklenecek, Sağlık Bakanlığı'nın öngördüğü şekilde “akıllı hastane” formatında hizmet sunacaktır. Şehir Hastanemiz 2019 yılı sonunda faaliyete geçtiği zaman sahip olacağı konfor ve hizmet kalitesi ile de farklılık oluşturacak, aynı zamanda yaratacağı istihdam imkanı ile ilimizin kalkınmasına da destek sunacaktır” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.