" /> " />

İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

"silsile" Filminin Galası Yapıldı

" width="780" height="429" alt="">

21. Altın Koza Uluslararası Film Festivali kapsamında; Yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın yaptığı "Silsile" filminin galası yapıldı.Filmin Adana Real…

21. Altın Koza Uluslararası Film Festivali kapsamında; Yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın yaptığı "Silsile" filminin galası yapıldı.
Filmin Adana Real Cinemaximum'da yapılan gala gösterimine oyucular tam kadro katıldı. Filmi izlemeye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de geldi. Yönetmen Ozan Açıktan, filmin hayalini üniversite yıllarında kurduğunu ve 8 yıllık bir senaryo çalışmasının ardından Faruk Özerten'in de dahil olmasıyla birlikte hayata geçirebildiklerini söyledi. Açıktan; "Festivaller bizim için çok önemli Altın Koza da büyük bir film festivali burada olmaktan çok mutluyuz" diye konuştu.
Filmin senaristi Faruk Özerten, büyük bir keyifle tüp ekiple birlikte iyi bir film ortaya koyduklarını belirterek, emeği geçenleri kutladı. Oyuncularından Aytaç Uşun da; filmi çekerken büyük keyif aldıklarını belirterek, Altın Koza'dan çıkacak sonucu merakla beklediklerini ifade etti.
Oyuncuları arasında Nehir Erdoğan, Tardu Flordun, İlker Kaleli, Esra Bezen Bilgin, Serkan Keskin ve Aytaç Uşun'un bulunduğu filmin konusu ise şu şekilde; "Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika'dan yeni dönmüş olan Cenk (İlker Kaleli) ile birlikte Cenk'in kaldığı eve giderler. Bu sırada aralarındaki küllenmiş aşk alevlenir gibi olur. Cenk'in yakın dostu aldatılmak üzeredir. İkili birden evde yalnız olmadıklarını fark eder. Bir hırsızlık girişimi olur. Hırsızlığı ardından işlenen bir suç takip eder. Ece gider, Faruk gelir. Üç insan hem birbirlerinden sakladıklarıyla hem de bir suçla baş etmeye çalışır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Büyük şehirlerde yaşanan hayatların arasındaki karmaşık ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı filmde, bu üç karakterin hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek bir olaylar silsilesi yaşanır."

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.