İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Erciş'teki STK'lardan amiraller hakkında suç duyurusu

VAN (İHA) – Van’ın Erciş ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri, bildiri yayınlayan amirallere tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.

VAN (İHA) – Van'ın Erciş ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri, bildiri yayınlayan amirallere tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.


Erciş ilçesindeki sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri, emekli 104 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili bildirisine tepki gösterip, suç duyurusunda bulundu. Kaymakamlık önünde bir araya gelen STK temsilcileri, bildiri yayınlayan amirallerle ilgili suç duyurusunda bulundu. Erciş Sivil İnisiyatif Dönem Sözcüsü ve Memur-Sen İlçe Temsilcisi Cemal Aslan, vesayet zihniyetinin karşısında olduklarını belirterek, "Hazırladığımız dilekçeyi savcılığa teslim etmek için bir araya geldik. Millet olarak irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir" dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.