İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

BEÜ' takımları kano yarışmasındaki başarısı

American Society of Civil Engineers (ASCE) topluluğunun ‘Concrete Canoe Competition’ adıyla İstanbul’da düzenlediği kano yarışmasında Zonguldak BEÜ kano takımı derece kazandı.

American Society of Civil Engineers (ASCE) topluluğunun ‘Concrete Canoe Competition' adıyla İstanbul'da düzenlediği kano yarışmasında Zonguldak BEÜ kano takımı derece kazandı.


Bu sene 6.'sı İstanbul Teknik Üniversitesinde düzenlenen Beton Kano Proje Yarışmasına Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 2 kano takımı ile katıldı. Karaoğlan ve Siyah İnci kano takımları ile İncivez 1 ve Siyah İnci kano takımı İstanbul Teknik Üniversitesi Gölet'indeki yarışma sürecini tamamladı.


Öğrencilerin yapı malzemesi, beton ve yapısal tasarım konularındaki teorik bilgilerini uygulamaya dönüştürmesini sağlayarak betondan kano tasarladıkları bir yarışma olan Beton Kano Yarışmasında öğrenciler toplam 2 aylık sıkı bir çalışma süreci geçirdi. Bu çalışmaların neticesinde öğrenciler evine dereceyle dönerken, 20-21 Mayıs tarihlerinde açıklanan sonuçlara göre Karaoğlan kano takımı Türkiye 2.si, Siyah İnci Kano Takımı ise Türkiye 4.sü oldu.


Uzun uğraşlar sonucu kazanılan ödüller her iki takım öğrencileri tarafından heyecanla kutlandı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.