Ağrı’da kantarcıların yüzü gülüyor

Ağrı’da tarım alanlarının biçilmesinin ardından elde edilen arpa, buğday ve samanların kantarlarda tartılması yoğunluğa neden oldu.

Ağrı’da kantarcıların yüzü gülüyor

20 Eylül 2017 16:04


Ağrı’da her yıl olduğu gibi bu yılda ot, saman, arpa ve buğday gibi tarım ürünlerinin kentin farklı yerlerinde bulunan kantarlarda tartılması yoğunluğa neden oldu. Yaşanan yoğunluktan dolayı kantarcı esnaflarının yüzü gülüyor. Her gün yüzlerce kamyon ve traktörlerin yükünün tartıldığı kantarlarda yaşanan yoğunluk dikkat çekiyor.


Eski Van Caddesi’nde yıllardır kantarcılık yapan Vefa Selçuk adlı vatandaş kantarının 83 tonluk olduğunu söyledi. Yaz mevsiminde işlerinin iyi gittiğini belirten Selçuk, “Köylerde ve yaylalarda tarım ekili tarım alanlarının bitmesi nedeniyle elde edilen saman ve ot başta olmak üzere hemen hemen her gün traktörler ve kamyonlar gelip yüklerini tartıyorlar. Yaşanan yoğunluktan memnunuz, çok şükür bizde buradan ekmek yiyoruz. İşlerimiz bu mevsimde çok iyi, ama kışın azalıyor. Yol üzeri olduğumuz için ulaşımda kolay oluyor. Çoğu zaman köylerden değirmenlere götürülen arpa ve buğdayların tartılması yoğunluğa neden oluyor, buda bizi mutlu ediyor. Kantarımız 83 tonluk olduğu için her şeyi tarta biliyoruz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AĞRI HAVA DURUMU
25
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç