Ağrılı minikler ‘namaz’ için yürüdü

Ağrı’da faaliyetlerde bulunan Kur’an Nesli Platformu’na üye Mustazaflar Cemiyeti tarafından küçük çocuklara yönelik ‘Hayat namaz ile güzeldir’ sloganıyla bir yürüyüş düzenlendi.

Ağrılı minikler ‘namaz’ için yürüdü

18 Eylül 2017 15:40


‘Hayat namaz ile güzel’, ‘Namaz kılmayı öğrenmeyen kalmasın’ ve ‘Haydi namaza!’ sloganlarıyla Kur’an Nesli Platformu 6-10 yaş arası çocuklar için namaz ayı olarak ilan edilen ağustos ayında 3 aylık namaz öğretimi programı düzenledi. Dernek binasından başlayıp Merkez Camii’nde sona eren yürüyüşe çok sayıda çocuk katıldı. Yürüyüşteki kız ve erkek çocukları ellerindeki Kürtçe, Türkçe ve Arapça dövizlerle beraber yürüyüş boyunca salavatlar getirdi. ‘Namaz dinin direğidir’, ‘Cennetin anahtarı namazdır’, ‘Namaz kılanın imanı tamdır’, ‘Nimêj sitûna dîn e’ gibi dövizlerle yürüyen çocuklar, yürüyüşten sona Musa Ağa Camii’nde hep beraber namaz kıldı.


Namazın ardından cemiyet konferans salonunda bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. Daha sonra minik çocukların okuduğu şiirlerle devam etti. Etkinlikte bir konuşma yapan ilahiyatçı Şaban Gökhan, bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür etti. Çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiği söyleyen Gökhan, İslam düşmanı yapıların çocuklarımızı zehirlemek için sinsice faaliyetler içinde olduklarını belirtti. Bu tür faaliyetlerin çocukları Kur’an bülbülleri yapacağını söyleyen Gökhan, bu etkinliklere sahip çıkanlara teşekkür etti. Programın sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

AĞRI HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç