İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bakan Eroğlu, Bolvadin ve Çay ilçelerinde 104 milyon TL yatırım maliyetli 20 adet tesisin temelini atacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar programı kapsamında Bolvadin ve Çay ilçelerinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve diğer kurumlar tarafından inşa edilecek olan ve tamamlanan 104 milyon TL yatırım maliyetli 20 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.


Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, yarın saat 18.00'da Bolvadin Çarşı Meydanı'nda düzenlenecek toplu temel atma ve açılış merasiminde OGM tarafından yapılacak ağaçlandırma ve ormancılık çalışmalarının, Adalet Bakanlığınca inşa edilen Bolvadin Adalet Sarayının, Bolvadin Belediyesi tarafından inşa edilecek Konak Alaca Konutları Dönüşüm Projesi ile Heybeli Termal Jeotermal Alt Yapı Yenileme Projesinin temelini atacak.


Eroğlu, aynı merasimde Alkaloid Fabrikası Su Arıtma Tesisi, Öğrenci Yurdu, İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Özburun yol ve kaldırım inşaatı işlerinin yanı sıra belediye projelerinden oluşan 7 tesisin daha açılışını gerçekleştirecek. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 15 adet tesis 87 milyon TL'ye mal edilecek.


Bolvadin'den sonra Çay'a geçecek olan Bakan Eroğlu, saat 19.15'te Çağlayan Parkı'nda düzenlenecek merasimde DSİ tarafından inşa edilecek 2 adet taşkın koruma tesisi ile OGM tarafından yapılacak ağaçlandırma ve ormancılık çalışmalarının temelini atacak. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarınca inşa edilecek Eskişehir-Konya Hattında 8 Adet Sayding İşinin temelini atacak. Yine aynı merasimde Çay Çok Programlı Lisesinin açılışını gerçekleştirecek. Bu tesisler için de 17 milyon TL harcama yapılacak.


Eroğlu, Çay'da düzenlenecek merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacak.


Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'da düzenlenecek bu iki merasimde orman köylülerinin kalkındırılması maksadıyla 20 aileye gelir getirici tür, 9 aileye ORKÖY sertifikası ve 2 köye de çok maksatlı yangın söndürme tankeri verecek. Ayrıca, Eroğlu 9 bin adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.


Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu tarafından temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 2 köy taşkın zararlarından korunacak. Eber regülatörünün rüsubat ile dolması önlenecek. Çay ilçesine eğitim tesisi; Bolvadin'e eğitim, emniyet ve alt yapı tesisleri kazandırılacak. Ayrıca ormanlık alanların artırılması ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.