İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başkan Duruay Gölbaşılı esnaf kadınlarla buluştu

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşılı kadın esnaflarla buluşarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşılı kadın esnaflarla buluşarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.


Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Gölbaşı Manzara Cafe'de Gölbaşılı kadın esnaflarla kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya Gölbaşı Esnaflar Odası Başkanı İsa Albut da katıldı. Buluşmada kadın esnaflara Gölbaşı Belediyesi serasında yetiştirilen karanfil, kasımpatı çiçekleri dağıtan Duruay, ayrıca TSK'nın Afrin'de terör odaklarına yönelik gerçekleştirdiği ‘Zeytin Dalı Harekatı' nedeniyle zeytin dallı ve Türk bayraklı broş dağıttı.


Belediye Başkanı Duruay, “Sevgili hanım kardeşlerim hepinizin şahsında fedakarlıkları, emekleri, sevgileri, merhametleriyle ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. 8 Mart sizin gününüz olduğu gibi yılın geriye kalan 364 günü de sizindir. Bizim kadınlarımızın hikayeleri sadece bir tek güne sığdırılamayacak kadar zengindir. Peygamber Efendimiz, ‘Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur.' Bizler bu anlayış ve kültür dairesi içerisinde yetişmiş milletiz. Kadına her zaman hak ettiği değeri veren bir milletin evlatlarıyız. Günümüzde de iş dünyasından siyasete ve ekonomiye kadar hayatın her alanında başarılı çalışmalara imza atan kadınlar, ülkemize umut ve güven vermektedir. Ne yazık ki bizim değerler dünyamızdan nasibini almamış kişiler tarafından kadına şiddet uyguladıklarını yazılı ve görsel medyadan takip ediyoruz. Kadına yönelik her türlü şiddeti ve kötü muameleyi kınıyoruz” dedi.


Gölbaşı Belediyesinin kadınlara yönelik çalışmalarına da dikkat çeken Duruay, “Belediyemiz olarak kadınlarımızın sosyalleşmesi ve hoş vakit geçirebilmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2018 yılı içerisinde hizmete açacağımız Mevlana Spor Merkezi'ni sadece kadınlara tahsis edeceğiz. Ve bu alanda bir ilke imza atıyoruz. Ayrıca Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi'nde hanımlara yönelik hanımlar lokali yapıyoruz. Böylece Gölbaşı'nda bu konuda önemli bir açığı dolduruyoruz” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.