İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Diyanet İşleri Başkanlığı olarak teknolojiyi insanlığın hayrında kullanma noktasında daha güzel çalışmalar yapacağız"

Diyanet İşleri Başkanı Prof.

Dr. Ali Erbaş, "Pek çok insanın din konusunda konuştuğu bir ortamda Diyanet İşleri Başkanlığı olarak daha fazla şeyler yapmamızı milletimiz bizden bekliyor. Bununla ilgili gerek Din İşleri Yüksek Kurulumuz, gerekse bütün birimlerimizle sahih, doğru dini bilgiyi hem üretmek hem de bütün insanlığa ulaştırmak için gayret ediyoruz" dedi.


Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen "Uluslararası İyilik Ödülleri"nin bu yılki sahiplerini açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dini bilgi adı altında paylaşımlarda bulunanlar için Diyanet İşleri Başkanlığına bir talimatının olup olmadığı sorusu üzerine Erbaş, "Biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak kurulduğumuz günden bu yana sahih dini bilgiyi insanlarımıza ulaştırmak, Kur'an ve sünnet merkezli dini bilgiyi bütün milletimize ve insanlığa öğretmek için hep gayret ettik. Bundan sonra da bu çizgide devam edeceğiz. Pek çok insanın din konusunda konuştuğu bir ortamda Diyanet İşleri Başkanlığı olarak daha fazla şeyler yapmamızı milletimiz bizden bekliyor. Bununla ilgili gerek Din İşleri Yüksek Kurulumuz, gerekse bütün birimlerimizle sahih, doğru dini bilgiyi hem üretmek hem de bütün insanlığa ulaştırmak için gayret ediyoruz. Bu konuda ilahiyat fakülteleri ile ortak çalışmalar yaptık. Şimdi bu çalışmalarımızı daha da artırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı."Diyanet İşleri Başkanlığı olarak teknolojiyi insanlığın hayrında kullanma noktasında daha güzel çalışmalar yapacağız"


Doğru dini bilginin üretildiği yerin ilahiyat fakülteleri ve Din İşleri Yüksek Kurulu olduğuna dikkat çeken Erbaş, "Din İşleri Yüksek Kurulumuzun bu konudaki çalışmaları şu an hızlanarak devam etmekte ve milletimizi doğru bilgiyle buluşturmak için elinden gelen gayreti göstermektedir” açıklamasında bulundu.


Sosyal medyada zaman zaman yapılan bazı yanlışlıkları, yanlış bilgilendirmeleri tashih etme noktasındaki çalışmaları olduğunu da ifade eden Erbaş, şunları kaydetti:


"Dünya, teknoloji gelişiyor. Biz de Diyanet İşleri Başkanlığı olarak teknolojiyi insanlığın hayrında kullanma noktasında daha güzel çalışmalar yapacağız. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”


“Din İşleri Yüksek Kurulumuzun yapmış olduğu açıklamalar verdiği bilgiler bağlayıcıdır” diyen Erbaş, “Milletimizin Diyanet İşleri Başkanlığından ve ilahiyat fakültelerinden, yetkin dini bilgiden şaşmayan ilim adamlarımızdan doğru dini bilgiyi öğrenmelerini tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.