İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Fenerbahçeli iş adamlarından ortaokula kütüphane desteği

Ankara Fenerbahçeli İşadamları Derneği (AFİDER), ATO 65.

Yıl Ortaokulu'na kütüphane desteğinde bulundu.


AFİDER'in Altındağ ilçesindeki ATO 65. Yıl Ortaokulu'nda yaptırdığı kütüphane törenle açıldı. AFİDER Yönetim Kurulu Başkanı Engin Aygüney, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “2017 Ocak ayında yönetime biz geldik. Yönetim kurulu olarak aldığımız kararda sadece bir taraftar derneği olmak değil aynı zamanda topluma hizmet amaçlı sosyal projeler geliştirmeyi hedefledik. Bunun doğrultusunda ilk kütüphanemizi geçtiğimiz aylarda açmıştık. Şuanda 2. kütüphanemizin açılışını gerçekleştirdik” dedi.


AFİDAR Başkanı Aygüney, Kütüphaneye geçtiğimiz aylarda şehit olan 'Yarbay Songül Yakut'un' ismini verdiklerini söyledi.“Al götür, oku getir”


Açılışı yapılan Şehit Yarbay Songül Yakut Kütüphanesini, İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği içerisinde gerçekleştirdiklerini belirten Aygüney, “Dezavantajlı okulları belirliyoruz. Önümüzdeki dönemlerde kütüphane açılışlarına devam edeceğiz. Kütüphanemizdeki tasarım da bize ait. Sloganımız ‘Al götür, oku getir'. Çocukların okumasını teşvik etmesi amaçlı yaptığımız bir slogan. Milli eğitimden zeka oyunları ile ilgili bir atölye yapılmasına yönelik talep geldiği için bu projemizde Gökhan Deniz ağabeyimizin ismiyle 'Zeka Oyunları Atölyesi' de açtık. Ankara merkezli olarak Türkiye çapında ne kadar okul yapabilirsek mutluluk ve gurur duyacağız” ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.