Kültür ve Turizm Bakanlığından "Turizm ve Aile" konulu fotoğraf yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Turizm ve Aile" konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığından

10 Kasım 2017 10:04

Bakanlığın ödül olarak dereceye gireceklere toplam 36 bin lira vereceği yarışmanın son başvuru tarihi ise 1 Aralık.


Kültür ve Turizm Bakanlığı, 4’üncü Ulusal Fotoğraf Yarışması ile toplam 36 bin lira para ödülü dağıtacak. Bakanlığın bu yıl "Turizm ve Aile" temasıyla düzenleyeceği yarışmada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek. Sergilenmeye layık görülecek eser sahiplerinin 250’şer lira alacağı yarışmada, üç kişi ise biner liralık mansiyon ödülünün sahibi olacak. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğiyle düzenlenen yarışmanın son başvuru günü 1 Aralık. Bakanlık yarışmanın sonuçlarını ise 8 Aralık’ta açıklayacak.


Yarışmada, "Turizm ve Aile" başlığının altında kırsal tatil, deniz, güneş, kum, kültür, tarih, alışveriş, turistik sporlar ve benzeri faaliyetler içerisindeki insan ve aile odaklı fotoğraflar arasından bir seçim yapılacak. İç ve dış turizmde Türkiye’nin ana hedef grubu olan ailelerin tatil kavramının toplumun her kesiminin ihtiyaç duyduğu ve katılabildiği bir sosyo-kültürel davranış olarak algılanmasındaki rolünü vurgulayan yarışma ile 3’üncü Milli Kültür Şurası Aile ve Kültür Komisyonunda çıkan kararlar bir daha hayata geçirilmiş olacak.


Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya her yarışmacı en fazla 4 dijital fotoğrafla katılabilecek. Katılım bilgileri ve şartnameye www.kulturturizm.gov.tr, www.tanitma.gov.tr ile www.tfsf.org.tr adreslerinden ulaşılabiliyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
28
°
C
Yer Yer Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç