Öz Taşıma-İş Başkanı Toruntay’dan 10 Kasım mesajı

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79.


09 Kasım 2017 14:12

sene-i devriyesinde rahmetle yad ediyorum” dedi.


HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Toruntay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olması sebebiyle bir mesaj yayımladı. Toruntay mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 1919’da Samsun’a çıkarak bağımsızlığımızı kazanmak ve yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak için başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırmış, kahraman bir komutan, büyük bir devlet adamıdır. Atatürk; askeri dehası sayesinde kurtuluşumuzun ana çatısını ilmek ilmek dokumuş, bağımsızlığımızın her aşamasını inşa etmiştir. Bizler de; Gazi Paşa’nın “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyetini hak ettiği yere ulaştırmak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. İçeride ve dışarıda düşmanlarla boğuşan ülkemiz; birlik, beraberlik ve bütünlük içinde, özgürlüklerine sahip çıkan milletimizin azim ve kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır" ifadelerini kullandı.


Toruntay şöyle devam etti:


"Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. sene-i devriyesinde rahmetle yad ediyor, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarına da minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç