İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Öz Taşıma-İş Başkanı Toruntay'dan 10 Kasım mesajı

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79.

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 79. sene-i devriyesinde rahmetle yad ediyorum” dedi.


HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Toruntay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olması sebebiyle bir mesaj yayımladı. Toruntay mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 1919'da Samsun'a çıkarak bağımsızlığımızı kazanmak ve yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmak için başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923'te Cumhuriyeti kurarak taçlandırmış, kahraman bir komutan, büyük bir devlet adamıdır. Atatürk; askeri dehası sayesinde kurtuluşumuzun ana çatısını ilmek ilmek dokumuş, bağımsızlığımızın her aşamasını inşa etmiştir. Bizler de; Gazi Paşa'nın “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyetini hak ettiği yere ulaştırmak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. İçeride ve dışarıda düşmanlarla boğuşan ülkemiz; birlik, beraberlik ve bütünlük içinde, özgürlüklerine sahip çıkan milletimizin azim ve kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır" ifadelerini kullandı.


Toruntay şöyle devam etti:


"Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 79. sene-i devriyesinde rahmetle yad ediyor, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarına da minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.