Türkiye Diyanet Vakfından Filipinli sel mağduru 2 bin aileye insani yardım

Türkiye Diyanet Vakfı, Filipinler’de sel ve heyelanlardan etkilenen 2 bin aileye gıda yardımında bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfından Filipinli sel mağduru 2 bin aileye insani yardım

08 Şubat 2018 11:27


Filipinler’de etkili olan tropikal Tembin (Vinta) Tayfunu’nun neden olduğu sel ve heyelanlarda 200’den fazla kişi hayatını kaybetti. Büyük hasarın oluştuğu bölgede yüzlerce kayıp vakası yaşanırken, binlerce insan da evlerini terk etmek zorunda kaldı. Bölgede yardım çalışmalarını sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, afet sonrasında harekete geçerek, acil yardım faaliyetleri kapsamında tayfunun en fazla etkili olduğu Mindanao bölgesinde mağdur olan 2 bin aileye gıda yardımında bulundu.


2013 yılında yaşanan Yolanda Tayfunu’nda mağdur olanlara yardım amacıyla bölgeye giden Türkiye Diyanet Vakfı, o zamandan bugüne kadar insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra felaketten etkilenen ve yıkılan ibadethanelerin onarımı ve yeniden yapılması için de çalışmalar yürütüyor. Türkiye Diyanet Vakfı, bölgede tayfundan etkilenen 3 camiyi yeniden inşa ederek Müslümanların hizmetine sundu. Tacloban Camii’nin yanı sıra Ormoc kentinde de iki cami inşa eden Türkiye Diyanet Vakfı, Cebu kentindeki bazı camilerin de bakım ve onarımını üstlenerek iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirdi.


Türkiye Diyanet Vakfı, her yıl gerçekleştirdiği Ramazan ve Kurban programlarıyla da ülkemizden binlerce kilometre uzaklıktaki Müslümanların bayram sevincine ortak oluyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANKARA HAVA DURUMU
29
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  29°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç