İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı.

Antalya'nın Korkuteli ilçesi'nde sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı VI. Bölge müdürlüğü Antalya şube müdürlüğü, Korkuteli Doğa Koruma ve Milli Parklar şefliği tarafından Şehitler anıtında sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı.


Korkuteli Doğa Koruma ve Milli Parklar şefi Emre Mutlu, “1931 yılında Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu tarafından hayvanların korunmasına yönelik özellikle ilan edilmiş. Bizler de çeşitli etkinliklerle hayvanları koruma adına bilişi arttırmak, farkındalığı arttırmak için çeşitli organizasyonlar yapıyoruz. İnsan olarak hayvanları sevmemiz lazım, hayvanları seversek insanları da severiz. Hayvan sevgisi bu yüzden çok önemlidir” dedi.


Sahipsiz hayvanların kış aylarında korunmaları ve beslenmelerini sağlamak için bir proje hazırladıklarını belirten Mutlu, “Kedi ve köpekler için Su ve Mama kabı dağıtımını gerçekleştirdik. Bu örnek teşkil etmesi açısından da önemli bir proje. Sokakta yaşayan hayvanların korunması, hepimiz için önemli bir proje. Yaban hayatını korumaya yönelik, yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik çalışmalarımız da var. Her kış sezonunda olumsuz hava şartlarına karşı tedbirler alıyoruz. Özellikle kar yağdığı zaman beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yürütüyoruz.”

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.