Sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı.

Sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı

06 Ekim 2017 12:34


Orman ve Su İşleri Bakanlığı VI. Bölge müdürlüğü Antalya şube müdürlüğü, Korkuteli Doğa Koruma ve Milli Parklar şefliği tarafından Şehitler anıtında sokak hayvanları için Su ve Mama kabı dağıtıldı.


Korkuteli Doğa Koruma ve Milli Parklar şefi Emre Mutlu, “1931 yılında Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu tarafından hayvanların korunmasına yönelik özellikle ilan edilmiş. Bizler de çeşitli etkinliklerle hayvanları koruma adına bilişi arttırmak, farkındalığı arttırmak için çeşitli organizasyonlar yapıyoruz. İnsan olarak hayvanları sevmemiz lazım, hayvanları seversek insanları da severiz. Hayvan sevgisi bu yüzden çok önemlidir” dedi.


Sahipsiz hayvanların kış aylarında korunmaları ve beslenmelerini sağlamak için bir proje hazırladıklarını belirten Mutlu, “Kedi ve köpekler için Su ve Mama kabı dağıtımını gerçekleştirdik. Bu örnek teşkil etmesi açısından da önemli bir proje. Sokakta yaşayan hayvanların korunması, hepimiz için önemli bir proje. Yaban hayatını korumaya yönelik, yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik çalışmalarımız da var. Her kış sezonunda olumsuz hava şartlarına karşı tedbirler alıyoruz. Özellikle kar yağdığı zaman beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yürütüyoruz.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç