Artvin’de 368. kısa dönem erleri yemin etti

Artvin Jandarma Komutanlığı’nda eğitimlerini tamamlayan 368.

Artvin’de 368. kısa dönem erleri yemin etti

25 Ağustos 2017 14:24

kısa dönem erlerinin yemin töreni gerçekleştirildi.


Artvin İl Jandarma Komutanlığında temel eğitimlerini tamamlayan 52 kısa dönem er için İl Jandarma Komutanlığı kışlasında yemin töreni düzenlendi. Jandarma Komutanlığı kışlasında gerçekleştirilen yemin törenine, Vali Ömer Doğanay, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, diğer ilgililer ve asker aileleri katıldı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören askerlerin Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaya ellerini koyarak toplu halde yemin etmesiyle devam etti. Törende konuşan İl Jandarma komutanı Gürler, 368. kısa dönem 52 asker için yemin töreni düzenlendiğini belirtti. Askerlerin çok kısa sürede kışla yaşantısına alıştığını ve büyük gayret göstererek temel askerlik niteliklerini kazandığını ifade eden Gürler, "Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, şehitlerimizin manevi huzurunda, ailelerinizin ve misafirlerimizin şahitliğinde, silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, namusunuz ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi ve aynı zamanda kahraman Türk ordusuna mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir" diye konuştu.


Türk ordusunun tarihte mukaddes vatan toprakları söz konusu olduğunda, en olumsuz koşullarda dahi, devleşerek, dünyanın en büyük güçlerine meydan okuduğunu kaydeden Gürler, "Emsalleri ile asla mukayese edilemeyecek yücelikte ki vatan sevgisinin, erişilmez kahramanlık ruhunun, sarsılmaz mücadele azminin ve asil karakterinin bundan sonra sizlerle daha da yükseleceğine olan inancım tamdır. Taşıdığınız üniforma yüce Türk milletinin şerefinin simgesi ve emaneti olduğunu için askerlik hizmetiniz boyunca bu emaneti canınız pahasına da olsa koruyunuz" dedi.


Türkiye Cumhuriyeti’nin, Mehmetçiğin sarsılmaz omuzlarında yükseleceğini ve Türk bayrağının kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edeceğini dile getiren Gürler, "Andımızın sizlere, ailenize, silahlı kuvvetlerimize, milletimize ve devletimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.


Törende, yemin eden askerler adına Jandarma Er Cihan Küçük duygularını dile getiren bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Vali Doğanay tarafından, atış, spor ve eğitim alanlarında birinci olan erlere hediyeleri verildi. Tören sonrası çocuklarıyla hasret gideren aileler duygu dolu anlar yaşadılar.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ARTVİN HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç