Barajları gezdiler

ARTVİN (İHA) – Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri Deriner Barajı’nı ve Yusufeli Baraj ıve HES’in inşaatını inceleyerek teknik bilgi aldı.

Barajları gezdiler

25 Ekim 2017 12:42


Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Murat Kankal, Yrd. Doç. Dr. Fevzi Lütfü Çakıroğlu, Yrd. Doç. Dr. Adem Bayram ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Servet Karasu ile birlikte 40 kişilik öğrenci grubu Artvin’de, Çoruh Nehri üzerinde 249 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek barajı olma özelliğine sahip Deriner Barajını ziyaret ettiler.


Deriner Barajı ve HES Kontrol Şube Müdürü Emre Acar’ın eşlik ettiği kafile Deriner Barajı hakkında teknik bilgiler aldı.


Daha sonra öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyet temelden 270 metre yüksekliği ile tamamlandığında çift eğrilikli ince beton kemer kategorisinde dünyanın en yüksek 3. barajı olacak olan Yusufeli Barajı ve HES Projesi’ni inceledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ARTVİN HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç