İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Barajları gezdiler

ARTVİN (İHA) – Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri Deriner Barajı’nı ve Yusufeli Baraj ıve HES’in inşaatını inceleyerek teknik bilgi aldı.

ARTVİN (İHA) – Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri Deriner Barajı'nı ve Yusufeli Baraj ıve HES'in inşaatını inceleyerek teknik bilgi aldı.


Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden Doç. Dr. Murat Kankal, Yrd. Doç. Dr. Fevzi Lütfü Çakıroğlu, Yrd. Doç. Dr. Adem Bayram ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Doç. Dr. Servet Karasu ile birlikte 40 kişilik öğrenci grubu Artvin'de, Çoruh Nehri üzerinde 249 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek barajı olma özelliğine sahip Deriner Barajını ziyaret ettiler.


Deriner Barajı ve HES Kontrol Şube Müdürü Emre Acar'ın eşlik ettiği kafile Deriner Barajı hakkında teknik bilgiler aldı.


Daha sonra öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyet temelden 270 metre yüksekliği ile tamamlandığında çift eğrilikli ince beton kemer kategorisinde dünyanın en yüksek 3. barajı olacak olan Yusufeli Barajı ve HES Projesi'ni inceledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.