Tiyatroculardan minik öğrencilere özel ilgi

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Artvin merkezdeki ana sınıfı ve engelli öğrencilerle bir araya geldi.

Tiyatroculardan minik öğrencilere özel ilgi

07 Aralık 2017 15:22


’Rapunzel’ ve ’Pamuk Prenses’ karakterlerine bürünen Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro oyuncuları, minik öğrencilere engelli birey olmanın zorluklarından bahsederek uygulamalı şekilde gösterdi.


Tiyatro eğitmenler Tuğçe Öztürk ve Gökhan Dokur, minik öğrencilerden gönüllü seçerek göz bandı ile gözlerini kapatıp görme engelli birinin hayatını anlatmaya, kulaklarını kapatarak işitme engellinin iletişimdeki çektiği zorlukları anlatmaya çalışarak farkındalık oluşturdular. Etkinlikten memnun kalan anaokulu öğrencileri engelli olmanın ne anlama geldiğini küçük yaşlarında öğrenerek nasıl davranmaları konusunda bilinçlendiler.


Tiyatro Topluluğu oyuncuları anaokullarında bulunan özel sınıfları da ziyaret ederek engelli öğrencilerle oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler. Etkinliklerden mutlu oldukları gözlenen özel öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren tiyatro oyuncuları bu tür projelerin ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini söylediler.


Tiyatro oyuncuları, minik öğrencilere çevreye karşı da duyarlı olmaları gerektiğine de değinerek sosyal sorumluluk projesi kapsamında Artvin Belediyesi tarafından özel olarak yaptırılan ağaç tohumlu kalemleri hediye ettiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ARTVİN HAVA DURUMU
24
°
C
Kuvetli Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Cuma
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç