İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Alıcık eğitime yaptığı destekleri basın mensupları ile paylaştı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Turan Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulunda Nazilli Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları basın mensuplarına gösterdi.

Okulların eksik ve ihtiyaçlarına göre yapılan birçok önemli hizmetin yapıldığına dair ayrıntılı bilgi veren Başkan Alıcık “Yaptığımız her çalışmanın açılış törenini ya da reklamını yapmamız mümkün değil. Zaten böyle bir şeye de niyetimiz yok. Ancak istedim ki Nazilli Belediyesinin Nazilli merkezdeki ve tüm mahallerindeki okullarına yaptığı destekler bilinsin. Eğitimin ve okulların en büyük destekçisi Nazilli Belediyesidir. Okulların ihtiyaçlarını okul idarecileri ve okul aile birliği başkanları bize iletiyor. Ekip arkadaşlarım ile değerlendirmesini yapıyoruz. Elimizdeki imkânlar doğrultusunda yapılacakları öncelik sırasına göre projelendiriyoruz. Geçen yıldan bu yana Turan Ortaokuluna yaklaşık 152 bin TL'lik yardımda bulunduk. Okulun kantinini yeniledik Tuvaletlerinin tadilatlarını gerçekleştirdik. Cumhuriyet İlkokulunda da benzer çalışmalar yapıldı ve yaklaşık yeni kantin binası ve tuvaletlerin tadilatı bu okulumuzda 80 bin TL'ye mal oldu” diye konuştu.


Basın Mensupları ile iki okula yaptığı ziyaretlerde okul idarecileri tarafından karşılanan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'a okul aile birliği başkanları ve okul müdürleri, okullarına yapılan hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sundular.


Nazilli Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana ilçedeki okullara 20 milyon liralık katkı sağlandığını hatırlatan Başkan Alıcık amaçlarının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti çocuklarına daha iyi bir eğitim almaları için belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Bugün Nazilli'mizde bulunan Turan ve Cumhuriyet İlköğretim okullarında belediye olarak yapmış olduğumuz hizmetler hakkında siz basın mensubu arkadaşlarıma bilgilendirme yaptık. Önümüzdeki günlerde de sizler ile yine farklı okullarımızı ziyaret edeceğiz. Atatürk'ün emaneti olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirip lider Türkiye'nin evlatları olarak hayata kazandırmak bizim görevimiz” ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.