İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Ayvalık'ta gaziler, müftüye dert yandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Camiiler Haftası nedeniyle; Ayvalık Müftüsü Orhan Tosun, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şubesi’ni ziyaret etti.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Camiiler Haftası nedeniyle; Ayvalık Müftüsü Orhan Tosun, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şubesi'ni ziyaret etti.


Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Hüseyin Köksal, vakıf şube yöneticileriyle birlikte ağırladıkları konukları Müftü Orhan Tosun ve Vaiz İzzet Altıntaş'ın Camiiler Haftası nedeniyle gerçekleştirdikleri ziyarette gaziler, mağduriyetlerini anlattılar.


Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Hüseyin Köksal, "Gaziler ve şehit ailelerinin Türkiye genelinde devlet ait demiryolları, hava yolları ve denizcilik işletmelerine ait taşıtlardan ücretsiz ve indirimli yararlanıyor. Ancak Ayvalık'ta şehiriçi otobüs ve minibüslerden ücretsiz yararlanma hakkımız elimizden alınmış durumda. Ücretsiz Seyahat Kartımızla binmek istediğimiz şehiriçi toplu taşıma araçlarına ya bindirilmiyor yada yarı yolda indiriliyoruz. Bu bir gazi olarak beni ziyadesiyle incitiyor. Toplu ulaşım araçlarındaki şoförlerde kendilerine göre haklılıklarını ifade ediyorlar. Ama biz gazi ve şehit ailelerine de devlet tarafından verilen bu hak gasp ediliyor. Ne hikmetse bu durum sadece Ayvalık'ta değil, Türkiye genelinde pek çok il ve ilçelerde yaşanılıyor ama sonuç alınamıyor. Kaç kez dilekçe verdiğimiz halde bugüne kadar bu sorun Ayvalık ve Balıkesir'de de çözümlenmiş değil. O yüzden de ben bir şehir içi toplu taşıma aracına binmek zorunda kaldığımda ‘Gazi' olduğumu söylemek zorumuza gidiyor” diye konuştu.


Ayvalık Müftüsü Orhan Tosun, ziyaret sonrasında Camiiler Haftası süresince ilçedeki tüm camilerden verecekleri vaazlarda Şehit aileleri ve gazilere yönelik toplumun gerekli saygıyı göstermesi yönünde telkinlerde bulunacaklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.