Türkiye Değer Ödüllerinde, Türkiye Birincisi Edremit’ten

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye Değer Ödüllerinin altıncısı 2016-2017 eğitim öğretim yılında “Cesaret” temasıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Değer Ödüllerinde, Türkiye Birincisi Edremit’ten

04 Ekim 2017 17:21

Edremit Anadolu Lisesi öğrencilerinden Aleyna Hazal Kızılkaya, ortaöğretim kurumları hikaye kategorisinde Türkiye Birincisi olarak Edremit’i gururlandırdı.


Okul Müdürü Özgür Yenigökçe, Türkiye birincisi öğrenci ve danışman öğretmenini makamında kabul eden Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç öğrencilerde ve toplumda ahlaki değerler yönünden farkındalık oluşturmayı, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmayı, öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeyi, evrensel, kültürel ve manevi değerlere sahip olmanın öğrencilere kendisiyle barışık, mutlu ve başarılı bir kişilik kazandırdığını fark ettirmeyi, “Değer Ödülü” kategorisinde başarılı olan öğrencilerin ise kendi yakın çevrelerine ve arkadaşlarına rol model olmalarını sağlayarak örnek alınması gerektiğini vurguladı. Edremit Milli Eğitim Müdürü Koç, öğrencinin projeye katılımını sağlayan okul müdürüne ve danışman öğretmenine teşekkür etti. Ayrıca Türkiye 1.’si olan öğrenci Aleyna Hazal Kızılkaya Ensar Vakfı Edremit Şube Başkanı Dr. Aytekin Ulutaş tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BALIKESİR HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  28°C
Reklamı Geç