İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bartın'da şehrin büyük bölümüne su verilemiyor

Bartın’da baraj inşaat sahasında yürütülen çalışmalar esnasında Bartın’a gelen ana su borusu patladı.

Bartın'da baraj inşaat sahasında yürütülen çalışmalar esnasında Bartın'a gelen ana su borusu patladı. Ana borunun patlaması nedeniyle şehrin büyük bölümüne su verilemiyor.


Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin gazetecilere yaptığı açıklamada, dün gece yarısından itibaren depolara su gelmemesi üzerine ekiplerin çalışma başlattığını ifade eden. Çetin, “Belediyemize bağlı ekipler Kirazlık Köprü Barajı inşaat sahasına gelerek kesintinin nedenini araştırdılar. Kısa süre içinde patlayan kısım bulundu. Ancak Bartın Karabük yolu çalışmaları esnasında Ana borunun üzerine 14 metrelik dolgu yapılmış mecburen bu dolguyu kaldırmak zorundayız üç iş makinesi aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.DSİ, Karayolları ve Belediye ekipleri olarak çalışmayı beraber yürütüyoruz gerek görülmesi durumunda 2 iş makinesi daha araziye getirebiliriz. Her halükarda Bartın'ın yüksek kesimleri üç gün süren bir kesinti ile karşılaşabilir. 15 gün içinde yeni boru hattımız hizmete girecek. Yeni hat devreye girdiğinde bu tür olaylarla karşılaşmayacağımızı umut ediyorum. Ayrıca suların kesik olduğu yüksek bölgelere tankerler su taşıyor özellikle yurtların bulunduğu bölgelerde tankerle su taşıma çalışmaları aralıksız olarak sürüyor” dedi.


Kentin yüzde 40'ına su verilemediğini, çalışmaların 1-2 gün sürebileceğini bildiren Çetin,


"Bartın başka bir hattan verilen su, ihtiyacın yüzde 50 sini karşılıyor ancak yüksek kesimlerdeki mahallelerimize su verilemiyor. Arızayı giderdiğimizde suyun evlere ulaşması da üç günü bulabilir. Bu nedenle vatandaşlarımızdan 2-3 günlük bir anlayış bekliyoruz. Tabi 10-15 gün içinde yeni çelik boru hattını devreye alacağız ve bu sorun kökünden çözülmüş olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.