Batman’da kırsal kalkınma yatırımları bilgilendirme toplantısı yapıldı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Batman’da kırsal kalkınma yatırımları bilgilendirme toplantısı yapıldı

13 Ekim 2017 11:42


Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, İl Müdürü Nurettin Kiyas, Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, gıda tarım ve hayvancılık şube müdürleri, yatırımcılar, tarımsal danışmanlar ve çiftçiler katıldı. Teknik personel tarafından, katılımcılara 12. etap kırsal kalkınma yatırımları tebliğinin içeriği ve uygulama anlatıldı.


Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Nurettin Kiyas, "Batman son 2-3 yıldır kırsal kalkınma programı yatırımlarında gittikçe yükselen bir başvuruyla öne çıkıyor. Geçen yıl 39 projemiz bakanlığımız tarafından uygun görüldü. Bu projelerin 29’u uygulamaya geçti, geri kalan 10 projeyi yatırımcı uygulamaktan vazgeçti. Bu yıl yüksek oranda başvuru bekliyoruz. Bu yıl programda birkaç değişiklik yapıldı. Özellikle kaz ve hindi yetiştiriciliği ile küçük çaplı mezbahalarla ilgili yeni başvurular alınacak. Bu da ilimizin ihtiyacı olan konulardı. Program 11 Aralık 2017’de sona erecek. Bu sürede yatırımcılarımızla ilgileneceğiz ve ilimize daha çok proje uygulanması için gereken çabayı göstereceğiz" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BATMAN HAVA DURUMU
13
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  10°C
 • Salı
  Yağmurlu
  10°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  14°C
Reklamı Geç