Kendilerini görevli olarak tanıtıp aileleri dolandırdılar

Batman’da kendilerini Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü görevlileri olarak tanıtan bir grup dolandırıcı, evleri dolaşarak ailelerden para ve kimlik bilgileri aldı.


03 Ekim 2017 12:20


Yaşlı ve evde bakım hizmeti alan aileleri hedef alan dolandırıcılar Batman’da aileleri dolaşarak para ve kimlik bilgilerini topladı. Dolandırılan bir ailenin şikayeti üzerine harekete geçen Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Bakanlık adına bu dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu. Dolandırıcıların Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) kıyafeti giydikleri ve bu şekilde evleri dolaşarak kendilerini görevli olarak tanıttıkları bildirildi. Dolandırıcıların gittikleri evlerde ailelere, para vermemeleri durumunda aldıkları desteklerin kesileceği tehdidinde bulundukları iddia edildi. Bir çok kişiden bu şekilde para kimlik bilgilerini toplayan dolandırıcılar bir ailenin kuruma şikayeti ile deşifre oldu.


Bu kişilerin bulunması ve cezalandırılması için Bakanlık adına suç duyurusunda bulunan Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, ailelere bu tür dolandırıcılara kanmamaları ve bu tür durumlarla karşılaşmalarında kurumla irtibata geçmeleri istendi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BATMAN HAVA DURUMU
24
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  24°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  24°C
 • Cumartesi
  Yer Yer Sağnak Yağışlı
  24°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  22°C
Reklamı Geç