Vali Ali Hamza Pehlivan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


29 Ağustos 2017 12:38


Vali Ali Hamza Pehlivan, mesajında şu görüşlere yer verdi:


“Türk Milletinin istiklal ve bağımsızlık aşkının ölümsüz bir abidelerinden biri olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferinin 95. Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.


26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, düşmanın Anadolu’dan ebediyen atılmasının önünü açmış, yokluk içindeki bir millet tarihin en büyük destanlarından birini yazmıştır. Bu destan elde edilen zaferle birlikte, Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır.” emri ile de tarihe geçmiştir.


30 Ağustos Zaferinden aldığı ilhamla muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefine kararlı adımlarla yürüyen ülkemiz, dostlarına umut ve güven, düşmanlarına korku vermeye devam etmektedir. Bundan dolayıdır ki dün topları, tüfekleri ve ordularıyla ülkemizi işgal etmeye yeltenenler, bugün de hain terör örgütleri ve onların sinsi iş birlikçileriyle aynı planı uygulamaya çalışmaktadır. Ancak; dün olduğu gibi bugün de "kaderi zafer" olan bu millettin geleceğine kastedenlerin, kaderi hezimet olmuştur.


İnsanlık tarihinde adı her zaman hürriyet ve bağımsızlıkla yan yana yazılmış olan bu aziz millet, 15 Temmuzda bu ülkeyi cebren ve hile ile ele geçirmeye çalışanlara tarihin en şanlı tokatlarından birini atmış; cephelerde, savaş meydanlarında yazılan kahramanlıklara, sokaklarda, şehir meydanlarında yazılmış bir kahramanlık eklemiştir.


Bu duygularla,30 Ağustos Zaferinin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve tarih boyunca kanları ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, Bayburtlu Saygıdeğer Vatandaşlarımızın ve tüm Milletimizin Zafer Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BAYBURT HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  26°C
Reklamı Geç