İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bitlis'te karla mücadele çalışması

Bitlis Belediyesi, etkili olan kar yağışının ardından çalışma başlattı.


Bitlis kent merkezi başta olmak üzere özellikle mahalle arası kapalı yol bulunmaması için sabaha kadar sürdürülen çalışmalar, kent merkezi ve 13 mahallede devam ediyor. Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı toplamda 32 araç ve yaklaşık 70 personelle kent merkezindeki mahalle, cadde, bulvar ve ana arterler ile yoğun yağış alan Beşminare Mahallesi bölgelerinde kar temizleme ve yol tuzlama çalışmaları gerçekleştirildi.


Fen İşleri Müdürlüğü kent merkezi ve mahallelerdeki şeflikleriyle koordineli yapılan çalışmalarla ana arterlerin tamamını trafiğe açık hale getirdi.


Kentte trafiğin aksamaması, ana arter ve caddelerin açık tutulması için gece boyunca çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, sabah saatlerinde işlerine ve okullarına gitmek için yola çıkanların açık ve güvenli yollarda seyahat etmelerini sağladı.


Yetkililer, kar küreme ve tuzlama çalışmalarının devam ettiğini belirterek, vatandaşların da bir kez daha kış şartlarına uygun olmayan lastiklerle trafiğe çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundular.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.