İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bitlis'ten Amerika'ya tepki

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ün İsrail’in başkenti açıklaması tüm Türkiye’den olduğu gibi Bitlis’ten de tepki gördü.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ün İsrail'in başkenti açıklaması tüm Türkiye'den olduğu gibi Bitlis'ten de tepki gördü.


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bitlis İl Başkanı Gökan Evran, Amerika ve İsrail'in kanlı ortaklığı ve işgal planlarının devam ettiğini söyledi. Siyonizm'in yeni kuklası Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunduğunu belirten AGD Bitlis Başkanı Evran, “Kudüs'le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD'yi de İsrail'i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. İlk kıblemiz olan Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak nitelendirmek, ABD'nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Roma ve Bizans'ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail'in akıbeti de o olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.