Bolu ‘Gebe Okulu’ açıldı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde anne adaylarını eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla ‘Gebe Okulu’ açıldı.

Bolu ‘Gebe Okulu’ açıldı

25 Ekim 2017 14:22

Eğitimden baba adayları da faydalanabilecek.


Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Doğum Ünitesi’ne, gebelik dönemindeki kadınlara ve eşlerine, hamilelikte karşılaşılabilecek sorunlar, doğuma hazırlık, doğum süreci ve bebek bakımını içeren eğitimlerin verileceği ‘Gebe Okulu’ açıldı. Ücretsiz olarak hizmet verecek olan ‘Gebe Okulu’nda ayrıca, hamilelikte beslenme, egzersiz, doğum çantasının hazırlığı, normal doğumda kasılmalarla baş etme yolları, anne sütünün önemi, etkin emzirme yöntemleri ve bebek bakımı gibi konularda da anne adayları bilgilendirilecek. Anne adaylarına psikolojik desteğin de verileceği okulda, hamile kadınlar 20 aylıkken başvurup, doğuma kadar haftanın 1 günü okulda eğitim görebilecek.


Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ata Topçuoğlu, dünyanın gelişmiş ülkelerinde bu projenin yapıldığını belirterek, “Uzun gebelik sürecinde anne ve baba adaylarının yaşadığı bir takım sorunlar oluyor. Neyin normal değişiklik, neyin normal dışı değişiklik olduğunu tanımaları gerekiyor. Biz de, doğum sürecine katkıları ya da aileye yeni katılan bireyle beraber bu sürecin daha bilinçli bir şekilde kabullenilmesi ve atlatılması konusunda kendimize düşeni yapmak istedik. Anne ve baba adaylarımızı hastanemize bekliyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BOLU HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç