İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Burdur'da gerçeği aratmayan yangın tatbikatı

Burdur’da İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla arama-kurtarma ve yangın tatbikatı düzenlendi.

Burdur'da İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla arama-kurtarma ve yangın tatbikatı düzenlendi. Gerçeği aratmayan tatbikatta öğrencilerin çığlıkları heyecan kattı.


Burdur'da İtfaiyecilik Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında arama-kurtarma ve yangın tatbikatı düzenlendi. Senaryo gereği Cumhuriyet Meydanında yaşanan bir trafik kazasında, otomobil içinde sıkışan sürücünün kurtarılması ve araçta bulunan yakıt kaçağından dolayı alev alan otomobilin söndürme ve soğutma çalışmaları gerçekleştirildi. Burdur İtfaiye ekipleri, İtfaiye Çavuşu Mehmet Ali Ballak'ın koordinesiyle ilk olarak, otomobil içinde sıkışan yaralıyı kurtarmak amacıyla, kurtarma makineleri ile otomobili kesti. Sürücünün otomobilden çıkarılmasının ardından, yaralı 112 sağlık ekiplerine teslim edilerek, ambulansla hastaneye sevk edildi. Yaralı sürücünün kurtarılmasının ardından yakıt kaçağı nedeniyle otomobil alev aldı. Burdur İtfaiyesi, arazözle olay yerine gelerek, köpükle otomobili söndürdü. Söndürme sonrası soğutma işlemi gerçekleştirilerek tatbikat sona erdi.Çocukların çığlıkları, tatbikata heyecan kattı


Tatbikatı Burdur Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Hasan Duygulu ve Serdar Başgül, Belediye Birim Müdürleri, MAKÜ Afet Yönetimi Bölümü öğrencileri ile İlkokul öğrencileri izledi. İlkokul öğrencileri, otomobilin alev almasıyla heyecanlanarak çığlık attı. Öğrenciler tatbikat sonrası alkışlayarak, itfaiye ekiplerini yüceltti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.