İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Lapseki'de sokak hayvanları için kermes

Çanakkale’nin Lapseki İlçesinde, Lapseki ve Çardak Hayvanları Koruma Derneği tarafından sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kermes düzenlendi.

Çanakkale'nin Lapseki İlçesinde, Lapseki ve Çardak Hayvanları Koruma Derneği tarafından sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kermes düzenlendi.


İlçe halk pazarında açılan stantlarda dernek üyeleri tarafından hazırlanan el ürünleri ve gıda malzemeleri satışa sunuldu. Vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gören kermesteki ürünler kısa süre içerisinde tükendi. Lapseki ve Çardak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Hüveyda Gül yönetim kurulunda yer alan kadınların büyük özveriyle hazırladığı ürünleri sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak adına satışa sunduklarını kaydetti. İlçede çeşitli projelerle çalışmalarını devam ettirdiklerini de sözlerine ekleyen Gül, " Canlarımız için özellikle kış aylarında mama, tıbbi malzeme gibi çeşitli ihtiyaçlarını sağlamak adına maddi gelir elde ediyoruz. Dernek bünyesinde yer alan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar vatandaşlarımız da ilgi gösterdi. Tüm çalışmalarımız sokak hayvanlarımıza daha iyi yaşamsal şartlar sunabilmek içindir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.