İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bakanı Eroğlu: “Orta Anadolu'ya 14 milyardan fazla yatırım yapacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Orta Anadolu Gelişim Projesi kapsamında 14 milyardan fazla yatırım yapacaklarını söyledi.


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çankırı'da düzenlenen toplu temel atma törenine katıldı. Çankırı Belediye Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Eroğlu, Çankırı'nın son dönemde önemli yatırımlara ev sahipli yaptığına dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankırı'ya selam gönderdiğini de ifade eden Eroğlu, yapılacak tesisler hakkında vatandaşlara bilgi verdi.


Toplam 4 tesisin temelini atacaklarını belirten Eroğlu, “Bugün burada 4 tesisin açılışı için bulunuyoruz. 4 paket tesisin temelini atıyoruz. Koyunbaba Barajı, Korgun Yolkaya Gölet Sulaması, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak ormancılık faaliyetleri ve Milli Parklar olmak üzere toplam 154 milyon TL'lik bir yatırım yapıyoruz” dedi.


Bu yatırımlar için Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz'e ve Emin Akbaşoğlu'na özellikle teşekkür ettiğini ifade eden Eroğlu, “Ben vekillerime teşekkür ediyorum. Dediler ki bu baraj çok önemli. Memleketin ve vatandaşın buna ihtiyacı var. Biz de geri çevirmedik. Bu büyük bir baraj. Büyük sulama var. 115 milyon sadece baraj, sulamasıyla birlikte 400 milyon TL. Bunu da her babayiğit yapamazdı, yapamamışlar da zaten. Ama biz el ele verdik, gönül gönüle verdik bunu yaptık” şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Orta Anadolu Bölgesi için özellikle çalışılmasını istediğini de dile getiren Eroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız şunu söyledi: ‘Orta Anadolu mahzun olmasın, Orta Anadolu için bir proje hazırla' dedi. Biz de Orta Anadolu Gelişim Projesi'ni hazırladık. Toplam 14 milyardan fazla yatırım yapacağız. Çankırı'da buna dahil. Toplam 32 baraj ve göletle Çankırı inşallah barajlar ve göletler şehri olacak” ifadelerini kullandı.


Bakan Eroğlu'nun konuşmasının ardından tesislerin temel atma töreni gerçekleştirildi.


Törenin ardından orman köyleri için yangına ilk müdahalede kullanılan su tankerleri ve vatandaşlara fidan dağıtımı yapılırken, Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet Recep Tayyip Erdoğan Parkı'nda fidan dikimi gerçekleştirdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.