Çankırılılardan İsrail’in Mescid-i Aksa tepkisi

Çankırı’da, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde bir araya gelen birçok sivil toplum örgütü Mescid-i Aksa’nın ibadete kapatılmasına ilişkin bir basın açıklaması düzenledi.

Çankırılılardan İsrail’in Mescid-i Aksa tepkisi

21 Temmuz 2017 16:36


Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın ibadete kapatılmasına tepki göstermek için bir araya gelen bir çok sivil toplum örgütü, cuma namazının ardından Ahmet Yesevi Camisi önünde toplandı. Konuyla alakalı bir basın açıklaması okunurken, grup ellerinde İsrail aleyhtarı pankartlar taşıyarak Filistin’e destek sloganları attı.


Grup adına basın açıklaması yapan TÜGVA Çankırı Temsilcisi Özkan Öcal, Müslümanlara ve İslam’a yapılan bu zulme karşı çıkmanın bütün Müslümanların görevi olduğunu söyledi. Öcal, Kudüs’e yapılan işgalin asıl amacının Kudüs değil İslam olduğuna dikkat çekti.


Batı dünyasının Kudüs’te ki zulme sessiz kaldığını dile getiren Öcal, şunları kaydetti: "Kudüs’e 1948’den beri yapılan işgaller bir yurtta değil, bizatihi İslam’a karşı yapılan bir saldırıdır. Artık öyle bir boyut almıştır ki ilk kıblemiz de ezan-ı Muhammediyeyi yasaklayacak kadar alçaklaşmışlardır. Bunlara karşı durmak namus borcu olmuştur. Dik duruşumuzu Allah izin verirse eşkıyalıklar son bulup, zalimler kaçacak delik arayana kadar sürdüreceğiz."
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANKIRI HAVA DURUMU
8
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  8°C
 • Pazartesi
  Yağmurlu
  2°C
 • Salı
  Kar Yağışlı
  2°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  0°C
Reklamı Geç