İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Çorum'da misafir anne uygulaması başarıyla yürütülüyor

Çorum’da risk grubundaki hastaların takibinin daha sağlıklı yapılması için başlatılan misafir anne uygulaması başarılı bir şekilde yürütülüyor.

Çorum'da risk grubundaki hastaların takibinin daha sağlıklı yapılması için başlatılan misafir anne uygulaması başarılı bir şekilde yürütülüyor.


İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında bu yıl Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 8 anne adayı misafir edilerek, doğum sonrası anne ve bebeklerinin gerekli kontrolleri yapılarak sağlıklı şekilde taburcu olması sağlandı.


İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk, proje kapsamında misafir edilen ve Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde halen yatmakta olan gebeyi ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Sinan Zehir ve klinik yetkililerinden bilgi aldı. Öztürk, ayrıca hastane bünyesinde açılan anne otelini de ziyaret ederek annelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


Misafir anne uygulamasının bütün anne adaylarının hastanede doğum yapmasını temin etme noktasında bakanlığın yürüttüğü çok önemli bir proje olduğunu dile getiren Öztürk, misafir anne projesiyle anne ve bebek ölümlerini azaltmak adına çok önemli başarılar elde ettiklerini açıkladı.


Ayrıca yeni hastane binamızda anne otelini de faaliyete geçirerek, doğum sonrası bebeği hastanede yatmaya devam eden annelerin daha sağlıklı ve konforlu olmalarını sağladıklarını dile getiren Öztürk, “Henüz çok kısa bir süre olmasına rağmen 152 annemizi anne otelinde misafir ettik. Her iki projede de müdürlüğümüz ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi uyum içerisinde çalışıyor'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.