İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kargı Güreşlerinde 'Kazım Hoca' farkı

Kargı Panayırının en büyük etkinliği olan güreş müsabakalarını bu yılda Kargılı güreş antrenörü Kazım Karabıyık organize etti.

problemsiz şekilde tamamlanan güreşlere ilgide oldukça yüksekti.


İlk olarak 2015 yılında yapılan panayırda Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen güreşlerde farklı bir uygulamaya giderek, panayırın en büyük etkinliği olan güreşleri geçmiş yılların aksine uzun yıllardan beri organize eden organizatörlere değil, Kargılı güreş antrenörü Kazım Karabıyık'ın organize etmesini istemişti.


Kargı'da uzun yıllar güreş antrenörlüğü yapan Karabıyık, Kargı Kaymakamlığı bünyesinde Halk Eğitim Merkezi desteği ile açmış olduğu kurslarda yetiştirdiği öğrencileriyle son yıllarda büyük müsabakalardan güzel derecelerle dönerek adını duyurdu. Son olarak dünyaca ünlü Kırkpınar güreşlerine uzun yıllardan sonra ilçeden ilk kez 6 öğrencisiyle katılarak çeşitli dallarda farklı başarılar imza atmıştı. Belediye Başkanı Şen, bu başarıları karşılıksız bırakmayarak güreşlerin organizasyonunu Karabıyık'a verdi.


Büyük bir organizasyon olan güreş müsabakalarında bu yıl toplam 14 ayrı kategoride 241 güreşçi katıldı ve yaklaşık 4 bin 500 kişi izledi. Yaklaşık 4 ay öncesinden çalışmalar başlayan Kazım Karabıyık böylesine büyük bir organizasyonu üçüncü kez problemsiz bir şekilde tamamlayarak yine büyük bir sınav verdi.


Organizasyona en iyi şekilde hazırlandıklarını belirten Kazım Karabıyık, ''Kargı Belediye Başkanımız Zeki Şen'in ilk olarak 2015 panayırında uygun görmesiyle ilk defa güreş organizasyonu organize etmiştim. Bu yıl üçüncü kez bu görevi yine bana verdiler. Bende ekibimle elimden geldiğince güzel bir müsabaka organize etmeye çalıştım ve çok şükür problemsiz bir şekilde tamamladık. Türkiye'nin en ünlü güreşçileri Kargı panayırında güreşerek izleyenlere güzel maçlar sundular. Aylar öncesinden tüm güreşçilerimizle tek tek görüşerek, problemsiz ve geniş katılımlı bir organizasyon sunmaya çalıştık, umarım güreş severlerimizde memnun kalmışlardır.'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.