Sungurlu’da 8 bin 655 adet mektup dağıttılar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulamaya konulan yeni müfredatı velilerimize anlatmak amacıyla 8 bin 655 mektup öğrencilere verildi.

Sungurlu’da 8 bin 655 adet mektup dağıttılar

26 Eylül 2017 09:59


Her hafta bir okulun bayrak törenine katılmayı planlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit bu hafta TOKİ Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Bayrak törenine katılarak öğrenciler ve öğretmenlerle biraraya geldi. Kendilerinden neler beklendiğini aktarıldıktan sonra okulun Tören öncesinde öğrencilerimize, velilerine iletilmek üzere mektuplar teslim edildi.


Velilere gönderilen mektupta; "Bizlere emanet ettiğiniz çocuklarımızı; geleceğe daha iyi hazırlamak, bilgi ve beceri yönünden daha güçlü olmalarını sağlamak, kendi değerlerini benimsemiş ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu 21. YY becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirebilmek için mevcut öğretim müfredatımızda yenilikler ve değişikler yapılmıştır.


İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi düzeyinde 20 olmak üzere toplam 51 ayrı, sınıflar esası alındığında ise 176 müfredat yenilenmiştir.


2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak yeni müfredatlar da öne çıkan yenilikler paylaşıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇORUM HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  28°C
Reklamı Geç