AK Parti’den TL’ye teşvik kampanyası

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nca, TL’yi teşvik etmek amacıyla kampanya başlatıldı. Bu çerçevede, ellerindeki dövizleri bozan partililer, Sur…

AK Parti’den TL’ye teşvik kampanyası

29 Kasım 2016 16:05

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nca, TL’yi teşvik etmek amacıyla kampanya başlatıldı. Bu çerçevede, ellerindeki dövizleri bozan partililer, Sur esnafından alışveriş yaptı. AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar, halkın talepleri doğrultusunda kampanyayı başlattıklarını belirtti.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nca, TL’yi teşvik etmek amacıyla döviz bozma kampanyası başlatıldı. Bu çerçevede, aralarında İl Başkanı Muhammed Dara Akar’ın da bulunduğu bir grup partili, Sur ilçesi Gazi Caddesi’ndeki bir döviz bürosuna gelerek, ellerindeki dövizleri bozdurdu. 300 dolar bozduran AK Parti İl Başkanı Akar, TL’yi teşvik amacıyla teşkilat olarak ellerinde bulunan bütün dövizleri bozdurup, bundan sonra TL ile alışveriş yapacaklarını kaydetti.

“Felaket senaryosu üretenlere cevap niteliğinde”
Kampanyanın felaket senaryosu üretenlere karşı bir cevap niteliğinde olduğunu ifade eden Akar, “Biz bugün Diyarbakır AK Parti teşkilatı ve Diyarbakırlı kardeşlerimizle beraber Sur içerisinde hayırlı bir kampanya başlatıyoruz. Kampanyamız ülkemizde bazı felaket tellallarının bir ekonomik kriz olacağına dair bir felaket senaryosu üretenlere karşı bir cevap niteliğinde bir kampanya ve destek çalışmasıdır. Ülke ekonomisi çok sağlam bir zemin üzerinde yükselmekte, güçlü ve istikrarlı bir hükümet var ve sağlam bir ekonomik yapımız var. Bu ülkenin ekonomisi de siyaseti de, toplumsal yapısı da çok güçlüdür. Bizim Türkiye için gördüğümüz gelecek müreffeh bir ülke, sağlam bir yapı, istikrarlı bir hükümettir. Türkiye karşıtı bu kampanyaya karşı biz 15 Temmuz ruhuyla tekrar sahalardayız. Bütün Türkiye bugün TL’ye sahip çıkmak için çok hayırlı bir çalışma içerisinde” dedi.

“Halkımızdan gelen taleple kampanyayı başlattık”
Halktan gelen talep üzerine kampanyayı başlattıklarını anlatan Akar, “Yani bu kampanyayı başlatanlar Diyarbakır’daki aziz halkımızdır. Ülkesini seven insanlardır. Bizden bunu istediler biz de Diyarbakır halkının bu talebini karşılıyoruz. Biz TL ile alışverişimizi yapacağız. Ne varsa bunu TL’ye çevirip burada Diyarbakır’da da Sur ilçesinde harcayacağız. Bugün teşkilat olarak elimizde dövizi TL’ye çevireceğiz. Sur esnafının kazancı için harcayacağız. Böylece felaket tellallarına da cevap vermiş olacağız. Bu dalga dalga da yayılacaktır. Türkiye ciddi ekonomik reformlar gerçekleştirdi. Türkiye’nin önünde aydınlık bir gelecek var. Birçok arkadaşımız telefon açıyor. Bazı arkadaşlar ziyaretlerde bulunuyorlar ve Diyarbakır’da artık yatırım yapmak istediklerini söylüyorlar. Sur ile ilgili çalışmalarda sonuç verecek noktaya gelmiştir. Buradaki esnafımızın da yüzü gülecek. Biz bütün bunları TL ile yapacağız. Bu ülke hepimizindir hiç kimsenin de bu ülkede istikrarsızlık yaratmaya gücü yetmeyecektir” diye konuştu.
Akar ve beraberindekiler, daha sonra, Sur esnafından alışveriş yaptı.
(EK-MP-AŞ-Y)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
16
°
C
Az Bulutlu
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  16°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  20°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  20°C
DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
 • 24 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 23 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :04:34
 • Güneş :06:11
 • Öğle :12:36
 • İkindi :16:05
 • Akşam :18:41
 • Yatsı :20:08
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.