İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başkan Kartal Diyarbakır'da Osmanlı okçuluğunu öğretiyor

Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Türkiye Gençlik Vakfı Diyarbakır (TÜGVA) İl Temsilciliğini ziyaret ederek incelemelerde bulunduktan sonra ata sporunun yaygılaştırılması için ok ve yay takımları hediye etti.

Diyarbakır'ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Türkiye Gençlik Vakfı Diyarbakır (TÜGVA) İl Temsilciliğini ziyaret ederek incelemelerde bulunduktan sonra ata sporunun yaygılaştırılması için ok ve yay takımları hediye etti.


TÜGVA İl Temsilciliğine Diyarbakır'da ata sporlarının yaygınlaştırılması için Yenişehir Belediyesi tarafından temin edilen yay ve ok takımları hediye eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, gençlerle birebir ilgilenerek Osmanlı okçuluğunun inceliklerini bizzat ve uygulamalı olarak gösterdi. Diyarbakırlı gençlerinin tekrardan ata sporlarını yaşatarak dirilteceğini anlatan Kaymakam ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, Abdülhamit Han'ın kendi şahsi korumaları da dahil Hamidiye Alayları'na verdiği önemin tarihi açıdan Diyarbakırlı gençlerde tekrar hayat bulduğunu ve Hamidiye ruhunun ata sporlarının Diyarbakır ilinde gençlerle birlikte yaşatılarak tekrar dirileceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.