Diyarbakır’da bin polisle hava destekli uygulama

Diyarbakır’da yaklaşık bin polisin katılımı ve dedektör köpeklerle helikopter destekli asayiş uygulaması yapıldı.

Diyarbakır’da bin polisle hava destekli uygulama

09 Şubat 2018 18:01


Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ile Havacılık Şube Müdürlüğünde görevli polislerden oluşan yaklaşık bin kişilik ekip, dedektör köpeklerle kent genelinde asayiş uygulaması gerçekleştirdi.


Bağlar ilçesi Dörtyol semtinde araçları kontrol eden güvenlik güçleri, şüpheli gördükleri araçları durdurup, içerisinde bulunanları üst aramasından geçirip GBT sorgusunu yaptı. Asayiş uygulamasında bulunan dedektör köpekler de eğitimcilerinin talimatları ile araçları didik didik aradı. Uygulamaya helikopter de havadan destek verdi.Uyuşturucu bağımlılarının mekanına baskın


Asayiş uygulamasında, uyuşturucu kullananların mekanı haline gelen Batıkent semtindeki boş araziyi gezen güvenlik güçleri, burada şüpheli gördükleri şahısların üzerlerini arayıp, GBT sorgusundan geçirdi. Üzerinde uyuşturucu bulunan bir şahıs, ifadesinin alınması için emniyete götürüldü.


Geç saatlere kadar süreceği belirtilen ve kentin merkez ilçelerindeki birçok noktada yürütülen uygulamanın sonuçlarının daha sonra açıklanacağı bildirildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
39
°
C
Sıcak
 • Cuma
  Sıcak
  39°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  39°C
 • Pazar
  Sıcak
  39°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  39°C
Reklamı Geç