Hayat boyu öğrenme

Düzce Valiliği ile Hayat Boyu Öğrenimi Destekleme Derneği ve Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre Ve Sağlık Derneği arasında protokol imzalandı.

Hayat boyu öğrenme

30 Eylül 2017 09:58


Hayat Boyu Öğrenimi Destekleme Derneği, “Düzce’de Bağımlılık Riski Altındaki Ergenlere Destek” isimli projesiyle, 13-15 yaş aralığındaki ergenleri madde ve/veya madde kullanımından, madde bağımlığından korumayı psikologlar, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin eğitimi ve hedef öğrencilerin koruyucu ve önleyici çalışma yapılması amaçlanıyor.


Aileler farklı kuşaklardan oluştuğu için, iletişim konusunun sık sık sorunlara neden olmuştur. Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre Ve Sağlık Derneği’nin Büyük Hazine Ailemiz Konulu projesi ile aile içi iletişimin güçlendirilmesi amaçlanmakta.


Her iki derneğe ait projenin finansmanı için İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı 110 bin TL göndermiş ve Uygulama için Vali Zülkif Dağlı ile Dernek başkanları, İlyas Ayyıldız ve Ali Koloğlu arasında protokol imzalandı. Söz konusu projeler, Düzce Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Düzce Valiliği ve İl Dernekler Müdürlüğü’nün denetim ve gözetiminde yürütülecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DÜZCE HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç