İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Hayat boyu öğrenme

Düzce Valiliği ile Hayat Boyu Öğrenimi Destekleme Derneği ve Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre Ve Sağlık Derneği arasında protokol imzalandı.


Hayat Boyu Öğrenimi Destekleme Derneği, “Düzce'de Bağımlılık Riski Altındaki Ergenlere Destek” isimli projesiyle, 13-15 yaş aralığındaki ergenleri madde ve/veya madde kullanımından, madde bağımlığından korumayı psikologlar, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin eğitimi ve hedef öğrencilerin koruyucu ve önleyici çalışma yapılması amaçlanıyor.


Aileler farklı kuşaklardan oluştuğu için, iletişim konusunun sık sık sorunlara neden olmuştur. Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre Ve Sağlık Derneği'nin Büyük Hazine Ailemiz Konulu projesi ile aile içi iletişimin güçlendirilmesi amaçlanmakta.


Her iki derneğe ait projenin finansmanı için İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı 110 bin TL göndermiş ve Uygulama için Vali Zülkif Dağlı ile Dernek başkanları, İlyas Ayyıldız ve Ali Koloğlu arasında protokol imzalandı. Söz konusu projeler, Düzce Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Düzce Valiliği ve İl Dernekler Müdürlüğü'nün denetim ve gözetiminde yürütülecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.