İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Pazaryerinde esnaflar için odalarla görüşmeler başladı

Düzce’nin Cumhuriyet Mahallesinde inşaatı tamamlanan ve yakın zaman içinde hizmete girmesi beklenen katlı pazaryerinde esnaflar için planlama çalışmaları başlatıldı.

Düzce'nin Cumhuriyet Mahallesinde inşaatı tamamlanan ve yakın zaman içinde hizmete girmesi beklenen katlı pazaryerinde esnaflar için planlama çalışmaları başlatıldı.


Katlı pazaryerinde çalışma esaslarının belirlenmesine yönelik olarak Seyyar Pazarcılar ile Sebze ve Balıkçılar Odası Başkanları ile görüşülüyor. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Cumhuriyet mahallesinde yapımı tamamlanan pazaryerinin kısa zaman içinde açılışının yapılacağını belirterek ‘ Düzce'ye modern, katlı pazaryeri kazandırdık. Bu binada fiziki yapı ve donanım kadar hizmetin de en iyi şekilde verilmesine yönelik çalışıyoruz. Bunun için de pazaryerinde hizmet verecek olan esnafların çalışma esaslarını belirliyoruz. Bu amaçla, pazarcı esnafın bağlı bulunduğu Seyyar Pazarcılar Odası, Sebze ve Balıkçılar Odası heyetleri ile görüşmeler yapıyoruz' dedi. Başkan Mehmet Keleş, pazaryerinin haftanın her günü açık olmasının hedeflendiğini vurguladı ve şu görüşlere yer verdi “ Pazaryeri her gün hizmet verecek ama alışkanlık gereği belli bir gün de belirlenecek. Tezgahların standardı ve konuşlandırması Odalar ile birlikte yapılacak. Pazar alışverişine ilişkin her türlü çalışma esasları ortak kararlarla belirlenecek.”

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.